mgr MAŁGORZATA TATAR
Dyrektor Szkoły Językowej WORD

Wykształcenie:
Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe dla dyrektorów szkół językowych w Saint Gilles College w Londynie. Prowadziłam zajęcia językowe na terenie Podgórza od 1979r. w wielu szkołach podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Obecnie wraz z gronem lektorów prowadzę szkołę językową we własnym budynku przy ul. Wysłouchów 30A.

Prywatnie:
Moja wielką pasją są samodzielnie organizowane podróże do dalekich egzotycznych krajów.

mgr IZA DUŃSKA-DUL

Wykształcenie:
Ukończyłam studia magisterskie na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierunek profilaktyka społeczna i resocjalizacja. Jestem także magistrem filologii angielskiej; specjalizacja: lingwistyka stosowana, specjalność: nauczycielska. Zawodowo - interesuję się rolą motywacji w nauczaniu języków obcych, oraz praktycznym wykorzystaniem teorii inteligencji wielorakich w nauczaniu języka angielskiego.

Dlaczego lubie uczyć:
Staram się pokazać moim uczniom, że nauka jęz. angielskiego może być przyjemnością i zabawą, oraz że systematyczna praca zawsze przynosi pozytywne efekty.

Prywatnie:
Spędzam czas aktywnie; uwielbiam sport i podróże. W szkole Word - pełnię funkcję metodyka szkolnego, pracuję również jako nauczyciel akademicki.

mgr DANUTA OCIEPA

Wykształcenie:
Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim o specjalności metodyka nauczania. Praca magisterska dotyczyła nauczania języków obcych z wykorzystaniem komputerów a w szczególności internetu jako środka komunikacji między uczniami różnych krajów. Regularnie uczestniczę w ogólnopolskich konferencjach eTwinning.

Dlaczego lubie uczyć:
Cieszy mnie różnorodność mojej pracy – to, że każda lekcja jest inna, każdą w indywiudualny sposób tworzą moi uczniowie. Uwielbiam przebywać z ludźmi a wspólne godziny zbliżają i w końcu każda lekcja staje się spotkaniem z przyjaciółmi. Cieszą mnie ich późniejsze sukcesy, którymi przychodzą się później pochwalić i to, że przy wspólnej pizzy na koniec roku robi się nam trochę smutno, że nie zobaczymy się za tydzień.

Prywatnie:
Gdy tylko pogoda pozwala – snowboard, rower, niekończące się wycieczki po górach i siatkówka. W domu poprawianie testów utrudniają dwie młode kotki. Każdy dzień jest dla mnie przygodą wypełnioną uśmiechem.

mgr MARTYNA WOSZCZYNA

Wykształcenie:
Jestem absolwentką filologii angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam również kurs pedagogiczny gdyż swoją pracę wiążę z zawodem nauczyciela. Moją wiedzę staram się przekazywać od 4 lat.

Dlaczego lubie uczyć:
Wszelkie, nawet te najmniejsze, sukcesy osób, które miałam okazję uczyć języka angielskiego zawsze motywują mnie do dalszej pracy i przynoszą ogromną satysfakcję.

Prywatnie:
W wolnych chwilach lubię słuchać muzyki, czytać (jako fanka Jane Austen głównie stawiam na klasyki literatury angielskiej), spędzać czas z rodziną lub przyjaciółmi i piec dla nich ciasta.

mgr GREG BROWN

Wykształcenie:
I have a CELTA qualification and a Masters Degree in International Relations.

Dlaczego lubie uczyć:
I love teaching, both adults and children English, because it gives me an opportunity to meet and teach people from many walks of life.

Prywatnie:
I have many hobbies and interests which include: sports, history and international politics, but my true passion is travelling, because it allows me to meet many different people and experience different cultures. I look forward to seeing you in my classroom.

mgr AGNIESZKA MICHALIK

Wykształcenie:
Hola! Ukończyłam filologię hiszpańską na Uniwersytecie Śląskim. Od 10 lat uczę języka hiszpańskiego.

Dlaczego lubie uczyć:
To co najbardziej lubię w tej pracy to kontakt z dziećmi, swobodę działania i różnorodność.

Prywatnie:
Uwielbiam fotografować (skończyłam studium fotografii w Krakowie), jazdę na nartach, podróże i dobrą książkę. Jednak całe moje serce zostawiłam w Hiszpanii. Uwielbiam tamtejszych ludzi, radosnych i życzliwych, ich kuchnię oraz kulturę.

mgr EDYTA WALCZAK

Wykształcenie:
Nazywam się Edyta Walczak i jestem lektorką języka włoskiego. Moja pasja do języka i kultury słonecznej Italii narodziła się już we wczesnych latach szkolnych, trwała przez całe liceum, a wraz z dniem ukończenia filologii włoskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją pedagogiczną przekształciła się w misję.

Dlaczego lubie uczyć:
Moimi uczniami są zarówno dzieci, młodzież gimnazjalna, jak i licealiści, studenci oraz dorośli. Kocham uczyć, ale także podróżować. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam włoski krajobraz wiedziałam, że będę tam wracać przez całe życie. Moje serce zostawiłam w słonecznej Toskanii, a Florencja, wraz z Piazza San Michelangelo, z którego rozpościera się fascynująca panorama, mogłaby zostać moim drugim domem.

Prywatnie:
Jestem miłośniczką renesansowego malarstwa oraz architektury, a także współczesnego teatru i literatury włoskiej. W wolnych chwilach eksperymentuję z kuchnią, oglądam filmy, słucham muzyki, tłumaczę i interesuję się wystrojem i aranżacją wnętrz.