Jak uczymy?

Szkoła WORD działa w Krakowie od lat i cieszy się dobra opinią wśród wielu naszych kursantów. Przez lata praktyki wypracowaliśmy własne metody nauczania. Ponadto posiadamy wieloletnią sprawdzona kadrę pedagogiczną a nasze zaplecze wciąż jest wzbogacane. Wysoki poziom nauczania powoduje, że pozyskani przez nas klienci zostają z nami na długie lata.

Metody nauczania

Każda grupa od poziomu elementary wzwyż prowadzona jest przez dwóch lektorów (tandem teaching). Zajęcia obejmują 3 godziny lekcyjne (z tego 2 godziny prowadzi lektor polski a jedną lekcje native speaker). Lektorzy z krajów anglojęzycznych stanowią wspólnie z lektorami-anglistami dobrany zespół profesjonalistów. Po każdych zajęciach nasi studenci czują się pewniej w codziennych "angielskich" sytuacjach.

Mała grupa 5-8 osób to klucz do sukcesu

Mała grupa daje możliwość koncentracji lektora na indywidualnych potrzebach studentów. Zajęcia w małych, kameralnych grupach pozwalają na prowadzenie autentycznej rozmowy, poznanie się nawzajem i bezstresowe wyrażanie swoich opinii.

Troska o każdego ucznia

Lektor polski, który jest lektorem prowadzącym grupy, zawsze pomoże w razie kłopotów. W małym zespole uczniów może dostosować tempo zajęć do potrzeb grupy, powtarzać materiał lub rozszerzać o dodatkowe ćwiczenia. W razie nieobecności każdy uczeń może skorzystać z bezpłatnej godziny konsultacyjnej celem uzupełnienia zaległości lub przećwiczenia trudniejszych partii materiału.

Lektorzy

Zajęcia z polskim lektorem
Polski lektor jest lektorem prowadzącym grupę. Uczy języka angielskiego wykorzystując swoje własne doświadczenia w zdobywaniu umiejętności językowych. Uczy poprawnie mówić nie zaniedbując przy tym pozostałych umiejętności czytania i pisania.

Zajęcia z native speakers
Native speakers współpracują z lektorem polskim w realizacji programu dla poszczególnych grup. Dzięki zajęciom z native speakers nasi uczniowie mają kontakt z żywym, naturalnym językiem angielskim. Ten cotygodniowy kontakt z native speakers na zajęciach zaowocuje przy wyjeździe za granicę, a także pomoże Państwu w kształtowaniu poprawnej wymowy i rozumieniu ze słuchu.

Kwalifikacje lektorów
Nasi lektorzy to profesjonaliści z dużym doświadczeniem w nauczaniu języków obcych. Lektorzy polscy mają wyższe wykształcenie filologiczne lub collage zaś native speakers posiadają kursy przygotowujące do nauczania języka angielskiego CELTA, TOEFL lub TESOL. Posiadają oni dyplomy BA lub MA z humanistycznych przedmiotów. Wszyscy lektorzy to młodzi entuzjaści, lektorzy "z powołania", kochający swoją pracę. Do ich dyspozycji jest bogato wyposażona biblioteka metodyczna, a także Internet.
Wszystkim naszym lektorom stawiane są wysokie wymagania, co powoduje, że aby mogli uczyć w naszej szkole muszą:
  • mieć wyżej wymienione wykształcenie
  • przejść proces kwalifikacyjny tj. pisemny test ze znajomości języka angielskiego, a następnie przeprowadzić próbną lekcję ocenianą przez dyrektora szkoły oraz przez uczniów.
  • regularnie uczestniczyć w warsztatach dokształcających
  • uzyskać pozytywne opinie podczas wizytacji.

POZNAJ NASZYCH LEKTORÓW

Nowoczesne pomoce naukowe

Uczniowie naszej szkoły mają do dyspozycji nowoczesne pomoce naukowe, w tym komputery, rzutniki, sprzęt dvd, audio-wideo, tablicę interaktywną oraz bibliotekę.