Język francuski

Flaga Francji

Powody, dla których warto uczyć się języka francuskiego w naszej szkole:

• jest językiem oficjalnym w 33 państwach na 5 kontynentach; posługuje się nim niemal 300 milionów ludzi na całym świecie: w przybliżeniu 201 milionów osób używa francuskiego jako języka głównego (m.in. Francja, Belgia, Czad, Kanada, Luksemburg, Madagaskar, Monako, Niger, Seszele, Szwajcaria), a 72 miliony jako drugiego języka,
  • według najnowszych prognoz do 2050 r. francuski będzie używany przez 750 milionów ludzi i do tego czasu może być najczęściej używanym językiem na świecie, wyprzedzając angielski,
  • jest ważnym i znanym językiem międzynarodowym (to jeden z języków urzędowych ONZ, NATO czy Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego czy Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości),
  • to jeden z dwóch najczęściej używanych języków w Internecie,
  • jest językiem niezwykle eufonicznym, czyli przyjemnie brzmiącym i melodyjnym; dobrze się go słucha,
  • umiejętność mówienia po francusku jest bardzo przydatna i ważna dla przewodników, ponieważ Francja jest najpopularniejszym miejscem turystycznym na świecie (może to będzie Twój przyszły zawód?),
  • to język sztuki, kuchni, język literatury i muzyki słuchanej na całym świecie,
  • w Szkole WORD łączymy przyjemne z pożytecznym: uczymy tego języka w każdym wieku od poziomu początkującego do zaawansowanego,
  • znajomość języka francuskiego pozwoli Ci przeczytać w oryginale słynnego „Małego Księcia” oraz poznać przygody „Asterixa i Obelixa” czy „Trzech Muszkieterów”,
  • jest językiem analitycznym, który rozwija tzw. krytyczne myślenie,
  • francuski często uważany za najbardziej romantyczny język świata - język miłości, wyrażanie jej poprzez powiedzenie „Kocham Cię” we wszystkich językach jest niesamowite, ale w którym brzmi najlepiej? Przeprowadzono ankietę wśród osób zakochanych na całym świecie, aby zidentyfikować najbardziej romantyczny język i okazało się, że francuskie Je t’aime wygrało.

Kurs Ilość
osób
Wiek Ilość zajęć
w tygodniu
Ilość zajęć
w semestrze
Kursy standardowe 3 - 6 dowolny* 2 x 60 minut lektor polski
native speaker
32 godziny zajęć
Lekcje indywidualne 1 - 2 dowolny* dowolna lektor polski
native speaker
dowolna

* w swojej grupie wiekowej

Certyfikaty potwierdzające znajomość języka francuskiego

• Diplôme d´Etudes en Langue Français (DELF) - certyfikat potwierdza znajomość języka francuskiego na poziomach od podstawowego do średniozaawansowanego (A1, A2, B1 i B2 wg klasyfikacji Rady Europy),
  • Diplôme approfondi de langue française (DALF) - certyfikat potwierdza znajomość języka francuskiego na poziomie zaawansowanym (C1 i C2).

Jak mogę szybko nauczyć się francuskiego?

Oto kilka wskazówek, których możesz użyć, aby zanurzyć się w języku francuskim i przyspieszyć jego naukę:

• zmień ustawienia języka w telefonie na francuski,
  • poszukaj francuskojęzyczne osoby w swojej miejscowości i staraj się z nimi może nie tyle od razu rozmawiać, jak uczyć się i używać nowych słów, zwrotów, podpytaj o gramatykę (jest to tzw. tandem językowy kiedy dwie osoby posługujące się dwoma różnymi językami się wzajemnie od siebie uczą – Ty wtedy będziesz tę osobę uczył języka polskiego),
  • oglądaj francuską telewizję i filmy,
  • słuchaj francuskiego radia i podcastów (np. FrenchPod101),
  • czytaj książki w tym języku.

Ciekawostką jest to, że dzięki znajomości francuskiego można w krótkim czasie nauczyć się czterech innych języków obcych, ponieważ należy on do języków romańskich, które są do siebie zaskakująco podobne. Pewnie zastanawiasz się, co to za języki. Są nimi: włoski, hiszpański, portugalski i rumuński. Poza tym, Francja i jej stolica jest jednym z najbardziej romantycznych, a przy tym najczęściej odwiedzanych miejsc w Europie.

Nauka języka francuskiego, jeśli chodzi o posługiwanie się nim w miarę płynnie na co dzień, to z pewnością kwestia kilkunastu intensywnych miesięcy nauki. Oczywiście na początku niezbędne jest poznanie podstawy fonetyki – oswojenie się ze specyficzną wymową, nauczenie się słówek, gramatyki itp., ale szybko przekonasz się, że jest to język bardzo intuicyjny. Jeśli skupimy się na konkretnych celach językowych, wtedy nauka francuskiego na pewno nie będzie trwała latami!

Zachęcony do rozpoczęcia nauki języka francuskiego?

Jeśli tak, to wspaniale, bo okazji do wykorzystania znajomości ich na pewno Ci nie zabraknie. Teraz tylko musisz zdecydować, w jaki sposób chcesz rozwijać swoje umiejętności, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Dowiedziono naukowo, że uczenie się języka obcego stymuluje mózg, zwiększając umiejętności rozwiązywania problemów i poprawiając pamięć. Co osiągniesz pod koniec kursu: PEWNOŚĆ SIEBIE W ROZMOWIE, SWOBODĘ W CZYTANIU I PISANIU i, uwaga, NOWE ZNAJOMOŚCI!

Już nie musisz samodzielnie szukać materiałów do nauki i motywacji. Podpowiemy Ci, co konkretnie zrobić, będziemy towarzyszyć Ci przez cały Twój proces nauki. Naszą misją jest pomóc Ci odkryć efektywne metody na naukę i przełamać bariery w mówieniu powyższych językach, a w rezultacie zmienić życie na lepsze.

Zapraszamy do wspólnej nauki w szkole WORD!