Jak uczymy?

Szkoła WORD działa w Krakowie od lat i cieszy się dobrą opinią wsród naszych kursantów. Przez lata praktyki wypracowaliśmy własne metody nauczania. Atutem szkoły jest kadra pedagogiczna; lektorzy z dużym doświadczeniem, którzy potrafią reagować na indywidualne potrzeby studentów motywujac ich do systematycznej pracy. Dbamy o wysoki poziom nauczania, a jednocześnie o wesołą atmosferę na zajęciach co sprawia, że uczniowie zostaja z nami na wiele lat.

Szkoła WORD prowadzi dwa rodzaje zajęć językowych. Zajęcia w MAŁYCH GRUPACH, które odbywają się w siedzibach szkoły, oraz zajęcia w SYSTEMIE KLASOWYM, prowadzone na terenie szkół językowych w Krakowie i okolicach.

Zajęcia w SYSTEMIE KLASOWYM Szkoły WORD to:

• Ciekawe, innowacyjne programy nauczania realizowane z zastosowaniem tablicy interaktywnej, pilotów activ-expression, dvd oraz możliwość korzystania z dodatkowych ćwiczeń na szkolnej platformie e-learningu
  • Zajęcia na terenie szkoły, w większości wypadków dołączone do szkolnego podziału godzin. Nasz lektor zabiera dzieci na zajęcia ze szkolnej świetlicy oraz z hallu.
  • Świetnych lektorów, dobieranych przez lata: Polaków oraz native speakers. U nas native speakers prowadzą część zajęć ze wszystkimi dziećmi, tak, aby uczniowie mieli szansę osłuchania się od najmłodszych lat z oryginalnym akcentem brytyjskim i amerykańskim.
  • Zajęcia w systemie 2x45 minut tygodniowo oraz dodatkowe zajęcia sobotnie. Lekcje prowadzone metodą komunikatywną, wprowadzającą dużo zabaw ruchowych, gier i projektów dostosowanych do wieku ucznia.
  • Stały dozór metodyczny, wewnętrzne sprawdziany wiadomości pod koniec każdego semestru oraz możliwość uczestnictwa w próbnych egzaminach Cambridge.
  • Godzinę konsultacyjną, podczas której uczeń pracując indywidualnie z lektorem może nadrobić opuszczone zajęcia.

STRUKTURA ZAJĘĆ

Każda grupa od poziomu elementary wzwyż prowadzona jest przez dwóch lektorów (tandem teaching). Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodnu i obejmują trzy godziny lekcyjne; z czego dwie godziny prowadzi lektor polski, a jedną godzinę native speaker. Lektor polski jest lektorem nadzorującym cały kurs i wspólnie ze szkolnym metodykiem dba o dobór odpowiednich materiałów dydaktycznych. Razem z lektorami z krajów anglojęzycznych stanowimy zgrany zespół profesjonalistów dbający o najwyższą jakość zajęć.

Mała grupa; 5 – 8 osób, to klucz do sukcesu

Tylko praca w małym zespole daje możliwość uchwycenia przez lektora indywidualnych potrzeb każdego kursanta i uwzględnienia ich w pracy całej grupy. Kameralna atmosfera pozwala na przełamanie bariery językowej ponieważ każdy uczeń ma czas na swobodną wypowiedź. Po kolejnych zajęciach uczniowie nabierają większej pewności siebie i swobody w posługiwaniu się językiem angielskim, zarówno w sytuacjach codziennych jak i biznesowych.

Troska o każdego ucznia

Lektor polski, który jest lektorem prowadzącym grupy, zawsze pomoże w razie kłopotów. W małym zespole uczniów może dostosować tempo zajęć do potrzeb grupy, powtarzać materiał lub rozszerzać o dodatkowe ćwiczenia. W razie nieobecności każdy uczeń może skorzystać z bezpłatnej godziny konsultacyjnej celem uzupełnienia zaległości lub przećwiczenia trudniejszych partii materiału.

LEKTORZY

Zajęcia z polskim lektorem

Polski lektor jest lektorem prowadzacym grupę. Uczy języka angielskiego wykorzystując własne doświadczenie w zdobywaniu umiejętności językowych. Znając strukturę pracy w szkole publicznej potrafi tak dobrać materiał, aby utrwalić i rozszerzyć zagadnienia omawiane przez uczniów w szkole. W grupach dorosłych tak dobiera omawiane tematy aby dostosować zajęcia do potrzeb i zainteresowań studentów. Dba o poprawność gramatyczną wypowiedzi ustnych i pisemnych, umiejętność analizy tekstu oraz wzbogacanie słownictwa.

Zajęcia z native speakers

Native speakers współpracują z lektorem polskim w realizacji programu dla poszczególnych grup. Dzięki zajęciom z native speakers nasi uczniowie mają kontakt z żywym, naturalnym językiem angielskim. Ten cotygodniowy kontakt z native speakers na zajęciach zaowocuje przy wyjeździe za granicę, a także pomoże Państwu w kształtowaniu poprawnej wymowy i rozumieniu ze słuchu.

Kwalifikacje lektorów

Nasi lektorzy to profesjonaliści z dużym doświadczeniem w nauczaniu języków obcych. Lektorzy polscy mają wyższe wykształcenie filologiczne lub collage zaś native speakers posiadają kursy przygotowujące do nauczania języka angielskiego CELTA, TOEFL lub TESOL. Posiadają oni dyplomy BA lub MA z humanistycznych przedmiotów.

Wszyscy nasi lektorzy to młodzi entuzjaści, pedagodzy 'z powołania', kochający swoją pracę. W czasie roku szkolnego wspierani są przez wykwalifikowanego metodyka, który pomaga w doborze odpowiednich materiałów dydaktycznych, organizacji konkursów i projektów semestralnych, czy rozwiązywaniu bieżących problemów. Do dyspozycji każdego lektora jest bogato wyposażona biblioteka z materiałami dodatkowymi, komputery, tablice interaktywne, gry planszowe, piloty active inspire, Play Station, oraz wiele innych.

Wszystkim lektorom stawiane są wysokie wymagania. Aby mogli uczyć w naszej szkole muszą spełniać określone warunki:

• mieć wyżej wymienione wykształcenie,
  • przejść proces kwalifikacyjny tj. przejść rozmowę kwalifikacyjną z dyrektorem szkoły, przeprowadzić lekcję pokazową ocenianą przez szkolnego metodyka oraz uczniów,
  • regularnie uczestniczyć w warsztatach dokształcających,
  • uzyskiwać pozytywne opinie podczas wizytacji.
Poznaj naszych lektorów

NOWOCZESNE POMOCE NAUKOWE

Uczniowie naszej szkoły mają do dyspozycji nowoczesne pomoce naukowe, w tym komputery, rzutniki, sprzęt dvd, audio-wideo, tablicę interaktywną oraz bibliotekę.